Epilepsiaa sairastavien aikuisten ja omaisten tukirymä

Askarruttavatko Epilepsiaan liittyvät kysymykset mieltäsi? Haluaisitko tavata muita epilepsiaa sairastavia ja kuulla heidän kokemuksiaan epilepsian kanssa pärjäämisestä sekä vaihtaa ajatuksia asian tiimoilta? 

                            Jos vastasit kyllä, tule mukaan ryhmään!

Aika: 2.5., 9.5. ja 16.5.2012 klo 17.30-20.00.

Paikka: Aluekeskus Majakka, Minna Canthinkatu 4 C, 70100 Kuopio

Ryhmä on tarkoitettu epilepsiaa sairastaville aikuisille ja heidän läheisilleen. Ryhmän järjestämisestä vastaa Epilepsialiitto. Ryhmän ohjaajana toimii Timo Rautiainen. Ryhmä on maksuton ja kokoontumisessa tarjotaan iltapala.

Ryhmään haetaan täyttämällä Epilepsialiiton hakemuslomake, joka toimitetaan 16.4.2012 mennessä osoitteeella: Epilepsialiitto/Kuopion aluetoimisto, Minna Canthinkatu 4 C, 70100 Kuopio.

Hakemuslomakkeita ja lisätietoa saa aluesihteeri Pirkko Ulmaselta, puh. 040 511 0092, sähköposti: pirkko.ulmanen@epilepsia.fi

Hakemuslomakkeita saa myös KYS:n neurologian poliklinikalta mm. hoitaja Merja Tikkaselta ja kuntoutusohjaaja Minna Kasaselta.


Tulosta tämä sivu
Tietoa epilepsiasta
Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä